Zdravá výživa

Zdravá výživa ako základná zložka dobrého zdravia

Zdravá výživa je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu. Je charakterizovaná pestrosťou stravy s odporúčaným množstvom vitamínov, minerálov, cukrov, tukov, bielkovín a iných prospešných látok v primeranej miere. Zdravá výživa by mala byť prioritou každého človeka. Zlepší trávenie, zníži riziko mnohých chorôb a najmä zlepší kvalitu života. V našej ponuke nájdete obrovské množstvo zdravých produktov, na ktorých si pochutí celá rodina.

V našej ponuke nájdete okrem bezlepkových potravín aj eko drogériu, prírodnú kozmetiku, vitamíny a ďalšie produkty z oblasti zdravej výživy.

Zdravá výživa s IDEÁL Line

Zdravá výživa spočíva v konzumácii takých potravín, ktorých kombinácia poskytuje optimálne množstvo živín a vlákniny (ktorej vhodným zdrojom je napr. psyllium). Odporúča sa obmedziť cukor a  príliš slané výrobky. Nezabúdajte na pitný režim. Zdravá výživa ide ruka v ruke s pohybom. Odporúčané sú aj maličkosti ako uprednostniť schody pred výťahom či ísť do práce pešo. Nezabúdajte, že zdravá výživa nie je univerzálna. Je potrebné prispôsobiť ju individuálnym potrebám, aktuálnemu zdravotnému stavu i faktorom ako vek, pohlavie, zamestnanie, ekonomické možnosti a pod.

K aktuálnym hitom patria bezlepkové potraviny či produkty kategórie „superfoods“ z celého sveta. Odporúčaný je pestrec mariánsky, ktorý je výborný na prečistenie pečene, zlepšuje funkciu žlčníka, podporuje trávenie a posilňuje obranyschopnosť organizmu i normálny cukrový metabolizmus.

Snažíte sa zdravo stravovať a hľadáte zdravé potraviny?