Vitamíny

Vitamíny ako základné zložky pre podporu vášho dobrého zdravia

Vitamíny ako organické látky sú nevyhnutné pre ľudský organizmus. Majú významný vplyv na psychický i fyzický stav a taktiež posilňujú obranyschopnosť. Podieľajú sa na správnom fungovaní organizmu, ako aj na zbavovaní sa škodlivín z tela, na metabolických i mnohých iných procesoch.

Nezabúdajte, že až na zopár výnimiek si ľudské telo nedokáže v dostatočnej miere vyrábať vitamíny samé, preto je veľmi dôležité správne zloženie stravy. Pravidelný prísun vitamínov pomáhajú ustrážiť rôzne potravinové doplnky.

Vitamíny a pestrá strava

Naša strava žiaľ nie je vždy dobre vyvážená a ak k tomu pridáte stres či fyzickú záťaž, výsledkom je nedostatok vitamínov. To vedie k vzniku či rozvoju viacerých zdravotných ťažkostí ako sú depresie, podráždenosť, anémia, zvýšená náchylnosť na viaceré ochorenia v dôsledku zníženej imunity alebo aj zhoršený stav vlasov, kože či zubov. Ku kľúčovým patrí vitamín A, C, D, E, K a vitamíny skupiny B.

Vyberte si z našej bohatej ponuky, ktorá okrem iného zahŕňa kvalitné a zdravé BIO produkty. Nájdete medzi nimi aj prírodnú kozmetiku, eko drogériu, bezlepkové potraviny ako aj rôzne superfoody z celého sveta v najčistejšej možnej forme. Keďže sú v podobe práškov, olejov či pást rýchlejšie sa vstrebávajú čím ešte skôr pocítite ich blahodárne účinky.

Hľadáte potraviny s vysokým obsahom vitamínov a živín?